Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Duszniki Zdrój

Duszniki ZdrójDuszniki Zdrój to uzdrowisko na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. Duszniki – Zdrój jest jednym ze starszych uzdrowisk w Polsce. Do naszych czasów ocalał średniowieczny układ starego miasta, zabytkowe świątynie czy dworek Fryderyka Chopina – w którym co roku odbywają się koncerty z Międzynarodowym Festiwalem Chopinowskim na czele.

Dusznickie uzdrowisko leży poza ścisłym centrum miasta – co zapewnia kuracjuszom niezbędną ciszę i spokój. W głównym punkcie położony jest Park Zdrojowy – przez cała wiosnę porasta go morze kwiatów. Tutaj znajdują się cztery fontanny – wśród nich najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna – poza zimą, wieczorem, fontanna iluminowana jest wielobarwnymi światłami, które razem ze słupami wody „tańczą” w rytm odtwarzanej muzyki. W parku odnajdziemy także pijalnię wód mineralnych z wodami: Jan Kazimierz oraz Pieniawa Chopina, przy pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto odwiedzić tutejsze Muzeum Papiernictwa – mieści się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII stulecia, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX stulecia tutejszy młyn zaliczany był do grona pięciu najsłynniejszych w całej Europie. Wytwarzano i wytwarza się nadal tak zwany papier czerpany. Co więcej, podczas pobytu w muzeum, można samodzielnie wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki to nie tylko uzdrowisko – to miejsce wypoczynku narciarzy. W części Dusznik – Zieleńcu są najlepsze w tym rejonie warunki narciarskie – Stacja Narciarska Zieleniec. Działa tutaj dużo wyciągów i tras narciarskich (jeśli potrzeba – są dośnieżane), około 10 tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku – są oświetlone. Latem, w Zieleńcu, można skorzystać z dużej ilości tras rowerowych.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem