Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Pobierowo

Pobierowo

Kiedy ktoś szuka faktycznie ładnej plaży, pragnie urlopu wśród lasu sosnowego, daleko od zanieczyszczeń – Pobierowo będzie doskonałym wyborem. Pobierowo swoją letniskową karierę zaczęło na początku 20. wieku podczas gdy zaczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków w Pobierowie.

Do rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej powstało tu około 1000 domków. Było tutaj jedno z najpopularniejszych miejsc letniego odpoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono nawet sieć połączeń autobusowych z Berlinem z tego powodu.
Pobierowo to nie wyłącznie śliczna, lecz nade wszystko czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, jaki przyznaje się tylko tym plażom, które spełniają wysokie reguły czystości, gospodarki ściekami, i terenów sąsiadujących z kąpieliskiem. Pobierowo było w grupie pierwszych nadmorskich miejscowości, którym przyznano to wyróżnienie. Żeby dostać się na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne przejście wiodące na plażę jest łagodne i zejście nim nie powinno być problemem dla letników.
Jedną z ciekawszych propozycji, wspomaganą przez lokalne władze, jest letnia Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia rekreacyjno-sportowe dobrane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono fragment obszaru plaży, gdzie zorganizowano stanowiska do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnie postawionej platformie, całodziennie, pod opieką instruktorów można tańczyć, ćwiczyć lub medytować. Na dodatek miejscowość zlokalizowana jest dosłownie wśród sosnowego lasu co zapewnia specyficzny mikroklimat. Warto zatem wybierając noclegi nad morzem rozważyć Pobierowo.
Ciche i sielskie poza sezonem letnim Pobierowo, razem pierwszymi dniami wakacji przekształca się w ożywiony kurort. Wtenczas, aby zaspokoić potrzeby zjeżdżających tutaj tłumnie letników, w miejscowości błyskawicznie pojawiają się stragany, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim kawiarnie i restauracje rozpoczynają „sezon”. Podobnie baza kwater, w skład której wchodzą różnego rodzaju ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz domy wczasowe, w większości działa w okresie późnowiosennym i letnim, choć corocznie przybywa także obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie (pełna oferta –> http://www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie) przez cały rok.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem