Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to małe miasteczko letniskowe usytuowane na pn-zach wybrzeżu morskim w województwie zachodniopomorskim. Najstarsze, spisane wzmianki o Dziwnowie pochodzą z połowy trzynastego stulecia.

Dziwnów zlokalizowany jest po części na wschodnich obrzeżach wyspy Wolin, i po trosze na Mierzei rzeki Dziwny. Obie części miejscowości łączy most zwodzony na rzece Dziwna. Od południa Dziwnów otacza Zalew Kamieński oraz Zatoka Wrzosowska, które stanowią część rzeki Dziwnej. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.
Na zachodzie miejscowości leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które stanowi pozostałość starego ujścia rzeki i w sumie z okolicą stanowi użytek ekologiczny. Mieszkają tam rozmaite gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak i gnieżdżących się na stałe.
W Dziwnowie zostało wyznaczone kąpielisko na plaży długie na osiemset m., zaś obok plaży, na grzbiecie wydm wybudowano nowoczesną promenadę, którą można się przechadzać bądź wypoczywać w miłym sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę wiedzie duża liczba przejść, przy których zorganizowana jest baza sanitarna. Na plaży na plażowiczów czekają liczne atrakcje: utrzymywany w czystości, drobny piasek, morskie przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich nadmuchiwane budowle i zjeżdżalnia wodna. Zatem, wybierając noclegi nad morzem, chociażby ze względy na tutejszą plażę, warto rozważyć Dziwnów jako miejsce wypoczynku.
Z uwagi na zróżnicowanie akwenów wodnych – Morze Bałtyckie, Zalew Kamieński oraz rzeka – Dziwnów to znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tych samych powodów jest to nader przyciągające miejsce dla wędkarzy. W Dziwnowie można złowić takie ryby jak: okoń, lin, leszcz, szczupak czy sandacz i łosoś. Dziwnów to także siedziba gminy, morski i rybacki port oraz marina na ok 20 jachtów. Latem z nabrzeża pasażerskiego odpływają stylizowane na dawne, pirackie, stateczki wycieczkowe w wycieczki po Bałtyku bądź po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Ciekawą atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Morzu Bałtyckim jest chwila płynięcia pod zwodzonym mostem. W okolicy portu turysta bez trudności znajdzie miejsce w jakim będzie mógł uraczyć się świeżo złowioną rybą.
Turyści znajdą bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. Zarówno domy letniskowe jak i różnego typu apartamenty, pokoje i kwatery oferują noclegi w Dziwnowie – urozmaicone pod względem ceny, standardu oraz lokalizacji w stosunku do plaży.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem