Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Niechorze

Niechorze

Letnisko Niechorze położone jest pomiędzy jeziorem Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, ze względu na swoje atrakcje jest chętnie odwiedzane przez wczasowiczów. Kąpielisko w Niechorzu działa od końca XIX stulecia. Szeroki brzeg morski z wyznaczonym kąpieliskiem o rozciągłości 300 m odgrodzona jest od wioski stromym klifem.

Na skarpie góruje nad okolicą druga ze względu na wysokość – wysoka na czterdzieści pięć metrów – funkcjonująca od 1866 roku latarnia. Rozpoznawalny ceglany budynek, tworzący podstawę latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni następnie, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Wieża na wysokości 35,7 m zakończona jest wystającym gzymsem, który jest podwaliną tarasu widokowego. Żeby dostać się na niego, czeka nas wspinaczka aż po dwustu dziesięciu schodach w środku wieży, jednakże widok z tarasu wynagradza wykonany przez nas wysiłek. Blask z latarni dostrzegalny jest z dwudziestu mil morskich.
Ponadto w Niechorzu wciąż można zastać zabytkowe chaty i zagrody rolnicze z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego stulecia, a także XIX-wieczne kamienice. Następnym miejscem historycznym w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego otwarte dla turystów w 1994 roku. W muzeum można oglądać urządzenia rybackie, przyrządy nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, archiwalne fotografie, dokumenty oraz mnóstwo innych okazów ukazujących specyfikę fachu rybaka. Ciekawostką muzeum jest wejście do budynku, które prowadzi przez rozpołowioną łódź rybacką.
Niechorze, w szczególności dzieci, ale też dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniaturowych Latarni Morskich. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim wybrzeża Bałtyku bardzo rzetelnie odwzorowane pomniejszone dziesięć razy.
Na południu miejscowości leży jezioro Liwia Łuża to od końca lat 50-tych minionego stulecia rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro oraz jego okolicę. Jezioro to jest niesłychanie płytkie, bo jego przeciętna głębokość nie przekracza 1 m, z charakterystyczną roślinnością wynurzoną – wysepkami z trzcin. Trzciny porastają też pas nadbrzeżny jeziora w szerokości do 60 m. Jezioro to idealne warunki do lęgu dzikiego łabędzia i innych gatunków ptactwa wodno-błotnego.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak pieszych jak i rowerowych. Zlokalizowane w tej okolicy trasy wokół jeziora oraz nowa wypożyczalnia jednośladów – Rewal Bike System wspierają tę formę odpoczynku. Przez Niechorze biegnie także linia zabytkowej, przez cały czas czynnej, kolejki wąskotorowej z budynkiem dworca z przełomu XIX/XX stulecia. W wakacje można skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro z zabytkowym parowozem.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego wczasowicza, oferując standard dopasowany do oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem