Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie to jedno z najbardziej kojarzonych wczasowisk. Najwcześniejsze wskazówki o miejscowości pochodzą z końca XIV stulecia gdy działała w tej okolicy karczma.

Najwcześniejsi wypoczywający pokazali się w miejscowości w latach 30-tych XIX wieku a już w 1914 roku w Rewalu wypoczywało już więcej niż dwa tysiące letników, przeważnie berlińczyków i okolic.
Wczasowisko znajduje się na wysokim urwisku, a zasadnicze zejście na piaskową plażę prowadzi udostępnionymi w 2009 roku schodami z punktem widokowym – ukochanym przez odwiedzających miejscem, w szczególności wizytowanym o zachodzie słońca. Na plaży budzi ciekawość także przystań rybacka z łodziami rybackimi, z którymi letnicy ogromnie często się fotografują. W sąsiedztwie przystani rybackiej umieszczono monument Rybaka i Aleja Zakochanych wraz z ławeczką Romea i Julii.
Poprzez Rewal przechodzi też działająca przez cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy można wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z z lat 50-tych, na wycieczkę do okolicznych letnisk. Gmina Rewal kładzie podobnie duży nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, hołubiąca ekologiczny rodzaj przemieszczania się i zwiedzania najbliższej okolicy. Oczywistą mocną stroną wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości aoddać w całkiem innej. Do tego, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to gwarny kurort z mnogością barów, sklepików z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem i dorożkami. To też miejscowe centrum kulturalne, w szczególności w okresie wakacyjnym. Z rewalskiego amfiteatru dobiega muzyka prawie przez cały sezon wakacyjny – ma miejsce tu 30 – 50 imprez artystycznych. Grali koncerty tutaj na przykład Kayah, Golec uOrkiestra, Bajm, Trubadurzy, i Goran Bregović czy The Animals. Wczasowisko zaprasza też na występy kabareciarzy – występowali w tym miejscu Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak, Rak.
Noclegi w Rewalu (http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie) to bogata oferta dopasowana do potencjału finansowego oraz preferencji letników. Odszukamy tu ośrodki wczasowe, domy gościnne i wypoczynkowe, pokoje i kwatery i pola namiotowe oraz campingi.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem