Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Wrzosowo

Wrzosowo

Wrzosowo to miejscowość od jakiej nazwę wzięła zatoka na Zalewie Kamieńskim. Nad zatoką tą znajduje się, poza Wrzosowem, również leżący nad Morzem Bałtyckim Dziwnów oraz Dziwnówek.

Wrzosowo to spokojna, sielska wieś, która jest trochę oddalona od Bałtyku – odległość ta wynosi od dwóch do czterech km. Ale za sprawą trasy nr 107 i biegnącej przez wioskę ścieżki rowerowej z łatwością dostaniemy się na piaszczysty brzeg w sąsiednim Dziwnówku. Na dodatek, przy ścieżce rowerowej umieszczono ławeczki, zatem urlopowicze, którzy podróżują nad Bałtyk szlakiem rowerem lub piechotą zdołają na nich wypocząć.
Tutaj również odpoczniemy w siodle. Pobliskie gospodarstwa agroturystyczne proponują lekcje hippiki. Doświadczeni jeźdźcy mogą wybrać się na przejażdżkę po okolicy czy też wziąć udział w rajdzie przykładowo nad Zatookę Wrzosowską. Ci, którzy nie całkiem dobrze czują się na koniu mogą skorzystać z wycieczki bryczką.
Amatorów historii uraduje zabytkowy dworek z XIX stulecia z dworskim parkiem, w wiosce znajduje się także zabytkowa chałupa z połowy XIX stulecia.
Kolejna zaleta Wrzosowa to sąsiedztwo Zatoki Wrzosowskiej – można tu oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku funkcjonują przykładowo szkółki słynnego w ostatnim czasie windsurfingu – czy wędkować.
Decydując się na noclegi nad morzem warto zastanowić się nad Wrzosowem. Funkcjonuje w tym miejscu dużo domów wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych oferujących pokoje oraz kwatery, a cena powinna być mniejsza aniżeli w pobliskim Dziwnówku.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem