Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Położone mniej więcej osiem kilometrów od brzegu Bałtyku, przy zalewie na rzece Dziwna miasto Kamień Pomorski ma ponad 1000 letnią historię. W IX-XII stuleciu Kamień był grodem obronnym i zabezpieczał drogę wodną prowadzącą nad Bałtyk. Mieszko Pierwszy w 967 r. włączył cały obszar Wolinian do Państwa Polskiego. Na wzgórzu, w grodzie tym mieszkali władcy Pomorza Zachodniego.

Historia Kamienia Pomorskiego wiąże się również z czasami Bolesława Krzywoustego, w tamtym czasie ochrzczono ludność miasta oraz dwór książęcy. W tamtym czasie prawdopodobnie wzniesiono najstarsze kościoły: Katedra oraz Najświętszej Marii Panny. W tym czasie rozwijało się rzemiosło, rozkwitał handel. Wielkością miasto ustępowało tylko Wolinowi. Z rokiem 1274 Kamień Pomorski nabył prawa miejskie.
Po zakończeniu II Wojny Światowej Kamień ponownie powrócił do Polski, wprawdzie miasto było doszczętnie zburzone – jego odtworzenie trwała 30 lat.
W tej chwili Kamień Pomorski to miejsce ochoczo odwiedzane przez urlopowiczów, a też kuracjuszy. Warto go rozważyć decydując się na noclegi nad morzem. Funkcjonuje w tym miejscu uzdrowisko leczące choroby układu krążenia, narządów ruchu, choroby reumatologiczne oraz nerwice. Uzdrowisko oferuje też rehabilitację. Kamień Pomorski ma swoje źródła borowiny oraz tutejszej solanki. Od niedawna, w uzdrowisku uruchomiono Jaskinię Solną zaopatrzoną w mini tężnię – panuje tu mikroklimat podobny do tego w podziemnych grotach Wieliczki bądź Bochni.
Kamień Pomorski popiera również aktywny wypoczynek. Na zalewie funkcjonuje przystań żeglarska – oddaje ona 40 miejsc postojowych dla jachtów i żaglówek, z nowym zapleczem higienicznym, warsztatem szkutniczym, wypożyczalnię sprzętu wodniackiego czy 40 miejsc noclegowych. Naokoło miasta rozplanowanych jest też parę tras rowerowych, a latem, warto również skorzystać z propozycji statków spacerowych i wybrać się na wycieczkę po zalewie, do pobliskiej miejscowości Dziwnówek, bądź nawet na Morze Bałtyckie.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem