Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to ponoć najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Swą sławę zawdzięcza pozostałościom kościoła pobudowanego w średniowieczu. Kościół został postawiony około 2 km od urwiska, z czasem morze zabierało jednak wybrzeże i już w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół dzieliło jedynie trzynaście m. Bałtyk był niezwyciężone i w 1901 r. zapadała się pierwsza, północna ściana świątyni.

Ostatnie osunięcie było w 1994 roku zostawiając ledwie szczątki ostatniej południowej ściany. Obecnie urwisty brzeg jest troskliwie zabezpieczony przed destruktywną działalnością Bałtyku. Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do kościoła w centrum miejscowości lub kompleksu pałacowo folwarcznego z drugiej poł. osiemnastego stulecia z okazałym parkiem w którym znajdują się leciwe lipy drobnolistne – pomniki flory.
Trzęsacz to naturalnie również uroki kąpieli morskich i plażowania – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Wprawdzie, na plażę, przez wzgląd na wysokie urwisko, kierują strome schodki, jakkolwiek za to na przedłużeniu ich, usytuowano taras widokowy, można stąd zachwycać się panoramą okolicy oraz pozostałości kościoła.
Dodatkową ciekawostką tej letniskowej miejscowości stanowi wiodąca tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic aż do Niechorza. W sezonie wakacyjnym warto przejechać się drewnianymi wagonikami w klimacie retro holowanym przez lokomotywę parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – szczególnie dzieci będą zadowolone z takiej eskapady. W sezonie 2012 kolejka ta przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze śliczniejsza.
Przebywając w Trzęsaczu można wybrać się do pobliskiego ośrodka hippicznego. Warto tu skorzystać z nauki jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności jeździeckie.
Rozpatrując powyższe atrakcje miejscowości należy zastanowić się czy nie warto wybrać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu (http://www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie), tak jak w wielu morskich letniskach, to obfita propozycja tak jak pod względem finansowym jak i pod względem oferowanego komfortu oraz standardu.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem