Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Pogorzelica

Pogorzelica

Pogorzelica to nieduża miejscowość wypoczynkowa, położona pośród lasów iglastych, w gminie Rewal (mniej więcej 8 km od samego Rewala). Na zachód od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – miejscowości te oddziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddaleniu od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brakuje tu ścieżek i szlaków turystycznych. Pogorzelica jest wobec tego znakomita na letnie kolonie dla młodzieży i dzieci, zielone szkoły a także na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od lat aranżowane są tu obozy harcerskie.
W wiosce Pogorzelica działa również dużo ośrodków SPA, sanatoryjnych – większość z nich czynna jest przez dwanaście miesięcy w roku. Wspomaga się w nich leczenie chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brak także zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
Jeśli chodzi o wycieczki – można udać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w sąsiednim Niechorzu. Ceglany budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na urwisku. Wieża o wysokości 36 metrów z początku ma przekrój kwadratowy, następnie zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do odwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z racji popularności, w szczycie sezonu trzeba chwilę poczekać, aby wspiąć się na taras widokowy, natomiast panorama z niego rekompensuje poniesiony wysiłek.
Brzeg morza to podstawowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Aby trafić na plażę trzeba przebyć klif, w sezonie letnim wytyczane jest tutaj strzeżone kąpielisko o długości ok 100 metrów. Bezsporną ciekawostką, szczególnie dla dzieci, jest biegnąca w tej okolicy, czynna linia kolei wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. Latem kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Przy okazji, można zwiedzić atrakcyjne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W 2012 r. kolejka przechodziła rewitalizację i z nastaniem lata 2013 będzie witać turystów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica posiada obfitą oraz różnorodną bazą turystyczną. Poza wspomnianymi wcześniej ośrodkami SPA oraz infrastrukturą kolonijną na noclegi w Pogorzelicy – www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie – składają się także domki wakacyjne, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem