Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to niewielka wioseczka (niedużo powyżej 120 mieszkańców) położona pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Gmina ma tutaj znaczny wkład w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala lecz i pobliskich wsi.

Po pierwsze, jest tutaj czysto, są ścieżki rowerowe, szerokie chodniki, sporo kwiatów, ławeczek oraz… śmietników. Dodatkowo, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest często wyróżnianych renomowaną Błękitną Flagą.
Położenie w rewalskiej gminie ma także inne plusy – niedaleko, w Trzęsaczu (około 1,5 kilometra) położona jest stacja Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. Latem warto odbyć wycieczkę pociągiem retro z dawną lokomotywą parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie funkcjonuje też Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, ewidentnym plusem wypożyczalni jest to, iż rowery można wypożyczyć w jednym z punktów zaś natomiast oddać innym. Dodatkowo, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Gdy ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to chce odpoczywać na plaży. Ta w Pustkowie leży u stóp niewysokiej skarpy, jest piaszczysta a także dość szeroka. Dodatkową zaletą dla rodziców z dziećmi oraz niepełnosprawnych turystów jest zejście na piaszczysty brzeg dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość mniej więcej 200 metrów. Jest tutaj również dużo trenów dogodnych do spacerów.
Od 2007 roku Pustkowo posiada niezwykłą ciekawostkę – to replika krzyża, który jest na Giewoncie. Umiejscowiony on jest tuż nad morzem, na skarpie. Koresponduje on ze słowami Papieża Polaka, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na Polskę od szczytów Tatr aż po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to także dobra baza wypadowa dla urlopowiczów, jacy lubią zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 km, w przeciwnym kierunku, w podobnej odległości znajduje się Kołobrzeg. Za to, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), warto udać się w rejs po Bałtyku lub zal. Kamieńskim.
Pustkowo dysponuje dość dużą bazą gastronomiczną, na jaką składają się raczej małe obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie (http://www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie) to przede wszystkim domy wypoczynkowe, domki wakacyjne, pokoje i kwatery oraz pola namiotowe.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem