Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Rogowo

RogowoMiędzy Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, niedaleko Kołobrzegu (ok 15 km), nad morskim brzegiem położona jest niewielka miejscowość wypoczynkowa – Rogowo. Osada położona jest także przy jez. Resko Przybrzeżne.

Historia osady sięga XV wieku. W owym czasie Kołobrzeżanie zagrodzili port morski w Regoujściu, topiąc u jego wejścia statki wypełnione kamieniami.
Pobudowano nowy port w sąsiednim Mrzeżynie wykopując nowe ujście Regi, a ludność zaczęła zasiedlać okolice teraźniejszej wioski Rogowo. Przed wybuchem wojny działał tutaj garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko baza dla łodzi latających. Do 1998 r. była tutaj jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z zasadniczej ulicy Rogowa, łączącej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad morski brzeg jest zaledwie 200 – 300 m. Miejscowa plaża jest piaszczysta a także szeroka. Do tego, nie ma tutaj dużych tłumów wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu letniego. W okolicznym jeziorze można wędkować albo uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, kitesurfing, windsurfing). Na Redze zaś, organizowane są kajakowe spływy.
Tak to już bywa iż, letniska w większości wypadków, proponują odpoczynek skierowany do określonej grupy osób. Rogowo wybiorą raczej osoby ceniące ciszę, wczasowicze z dziećmi a także seniorzy. Nie ma tu głośnych dyskotek, klubów, jest z kolei sąsiedztwo jeziora i lasów inspirujące do pieszych spacerów a także przejażdżek na rowerze. Działa tutaj dość duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie wyłącznie dla żołnierzy), jednakże poza nim, noclegi w Rogowie (http://www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie) to zasadniczo pensjonaty, domki kempingowe i letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje, a również kempingi.

Informacje na podstawie serwisu turystycznego Rogowa: www.rogowo.com.pl

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem