Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno to rybacka wieś i miejscowość wczasowa zarazem. Położona jedynie 12 km od centrum sporego miasta jakim jest Kołobrzeg. Dźwirzyno leży jednocześnie nad morzem i jez. Resko. Miejscowość położona jest wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem, która w Dźwirzynie nosi nazwę ul. Wyzwolenia.

Przy tej szosie rośnie 16 starych, przeszło 250-letnich dębów – pomników przyrody.
Ościenne jezioro łączy się z Bałtykiem przez Kanał Resko. W XV wieku jezioro miało ujście w pobliżu współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tym miejscu prężnie port i bojący się konkurencji Kołobrzescy mieszczanie zablokowali go, zatapiając w jego wejściu statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w miejscu dzisiejszego Mrzeżyna wykopali przekop dając nowe ujście Redze. Za to kanał Resko zaistniał dzięki przerwaniu przez sztorm mierzei rozdzielającej jez. Resko od Morza Bałtyckiego. Dzięki temu mógł powstać port. Dziś w Dźwirzynie działa port rybacki.
W XIX wieku, z racji rozkwitu komunikacji, do wioski rozpoczęli przybywać pierwsi wczasowicze. Urzekła ich śliczna, o jasnym, drobnym piasku, całkiem szeroka plaża. Można na niej, naturalnie oprócz plażowania i kąpieli morskich, grać w piłkę siatkową, a w wakacje ma tutaj miejsce „Bieg ku słońcu” o trofeum wójta Kołobrzegu. Nad piaszczystym brzegiem można dodatkowo przypatrywać się zmaganiom motolotniarzy. Za plażą ciągnie się dość wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm porośniętych lasem sosnowym.
Za to na wodach morza i jeziora można oddawać się coraz bardziej popularnemu w Polsce windsurfingowi. Jezioro to także miejsce dla praktykowania innych dyscyplin sportów wodnych oraz wędkarstwa.
Miejscowość Dźwirzyno ma także status uzdrowiska – pomaga się tu w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia. Z czasem popularniejsze stają się wczasy lekarskie i duża ilość ośrodków wczasowych, pensjonatów a nawet domów wypoczynkowych sporządza ofertę ukierunkowaną na kuracjuszy.
Dźwirzyno posiada obfitą bazą noclegową, której propozycje można zobaczyć tu: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Składają się na nią głównie pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki letniskowe, jednakże nie brakuje też komfortowych apartamentów. Dźwirzyno to również miejsce, w którym planowane są kolonie, obozy dla dzieci.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem