Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Wisełka

Wisełka

W niewielkiej odległości znanego kurortu Międzyzdroje – dziesięć kilometrów na wschód położona jest malutka miejscowość wczasowa – Wisełka. Leżąca na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, wśród lasów sosnowych, z wieloma trasami do wędrówki pieszej i rowerowej – to doskonałe miejsce do odpoczynku dla rodzin a także wszystkich osób ceniących sobie spokój i ciszę.

Miejscowość od brzegu morskiego dzieli ok tysiąc dwieście metrów. Niemniej jednak, droga wiedzie poprzez las sosnowy z domieszką buczyny, i sama jest już wyjątkową atrakcją. Natomiast plaża, leżąca przy urwisku, jest dość wąska, ale z kolei piaszczysta i ma naturę dzikiej plaży. Woda morska, jak na Morze Bałtyckie jest tutaj dość ciepła, a zapewne cieplejsza niż na przykład w Kołobrzegu.

Na południu wsi położone jest z kolei małe jeziorko Wisełka (około 20 hektarów) ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi – tu też jest plaża. Przy plaży można wypożyczyć żaglówkę, łódkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można w tej okolicy łowić takie ryby jak szczupak czy okoń, a okoliczne lasy pełne są grzybów.

Na wysokim na 75 m wzniesieniu, nieopodal miejscowości Wisełka zlokalizowana jest latarnia Kikut. Sama wieża latarni, pobudowana z kamieni oraz cegieł, ma ok osiemnaście m. Uruchomiona w 1962 roku i jest całkowicie automatyczna, a dystans z jakiego widać jej światło to w przybliżeniu 16 mil morskich. Niestety nie jest ona udostępniona do zwiedzania, ale warto ją chociaż zobaczyć.

Pomimo, że Wisełka to niewielka wioska jest dobrze przystosowana do przyjęcia wczasowiczów. Funkcjonuje w tym miejscu dużo pensjonatów, pochodzących z początku XX wieku, ośrodków wczasowych, domów wczasowych proponujących kwatery oraz pokoje w Wisełce. baza gastronomiczna jest także bogata, a do miejscowości można dostać się autobusem.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem