Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Międzyzdroje

MiędzyzdrojeCzy jest ktoś, kto chociaż raz nie słyszał nazwy Międzyzdroje? Mniemam że nie. Na pewno rozsławiła je Promenada Gwiazd – nieduży chodnik w okolicy hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są odciski dłoni sławnych ludzi teatru, filmu i sztuki. Swe dłonie „odcisnęli” między innymi: Krystyna Janda, Anny: Seniuk, Dymna i Przybylska, Jan Englert, Gustaw Holoubek, Janusz Gajos oraz mnóstwo innych – niepodobna wszystkich wymienić.

Rok rocznie w lipcu ma miejsce tu Festiwal Gwiazd – wiele spektakli teatralnych, projekcji filmowych, wernisaży, spotkań z idolami, a nawet piłkarski mecz gwiazd.

Dla większości wizytujących, Międzyzdroje to głównie miejsce wakacyjnego wypoczynku nad – najcieplejszym w Polsce – kawałkiem morskiego wybrzeża. Co roku odbywa tutaj urlop kilkaset tysięcy wczasowiczów. Wabi ich ładna piaszczysta plaża, ciepła woda oraz morskie atrakcje oraz odpoczywający tu chętnie politycy, aktorzy, aktorki, biznesmeni lub inni znani ludzie.

Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest ul. Bohaterów Warszawy innymi słowy Promenada Nadmorska. Typowy deptak wśród pięknych, historycznych już, pensjonatów, budynków sanatoryjnych, w sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Jest tu również wiele punktów gastronomicznych, kramików z pamiątkami, muszlami, bursztynem.

Międzyzdroje znajdują się na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, tutaj też znajduje się dyrekcja parku oraz Muzeum Przyrodnicze, gdzie można uzyskać więcej informacji o parku, jego mieszkańcach oraz rosnących tam roślinach.

Międzyzdroje to też niewielka baza rybacka – na wschodzie miejscowości i ozdobione eleganckimi lampami, wychodzące na 120 metrów w Bałtyk molo. To bardzo chętnie uczęszczane przez turystów miejsce – zwłaszcza wieczorową porą, gdy oświetlenie mola a także zachodzące słońce tworzą specyficzną atmosferę.

Bezsprzecznie Międzyzdroje to bardzo różnorodna baza tak jak gastronomiczna tak i turystyczna. Od pierwszorzędnych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe bądź pensjonaty po kwatery i pokoje pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Międzyzdrojach znajdziesz tutaj: www.miedzyzdroje.it/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem