Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Kołczewo

Kołczewo golf

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w pobliżu jezior i lasów, to jedno z miejsc na polskim wybrzeżu idealne dla wczasowiczów pragnących odpocząć od zgiełku miast.
W sąsiedztwie znajduje się sporo jezior, a tuż na południu Kołczewa jest dość duże jezioro o tej samej nazwie co wieś – Kołczewo. A mniej więcej dwa i pół kilometra na północny – wschód leży rozległe jezioro Koprowo.

Nieopodal jeziora Kołczewo w wakacje działa stanica wodna, skąd można pożyczyć rower wodny, kajak czy łódkę oraz korzystać z czynnego wypoczynku nad wodą.
Choć, Kołczewo jest lekko oddalone od Bałtyku (dwa, trzy km), można niemniej podjechać do Międzywodzia czy Wisełki i stamtąd udać się już piechotą na piaszczysty brzeg. Można też wyruszyć na plażę ścieżką wśród lasów rowerem czy pieszo bezpośrednio z Kołczewa. Pobliskie plaże nie są zbyt obszerne, ale piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.
W Kołczewie znajdziemy również przykładowo pochodzący z XIX wieku, zabytkowy kościół, a również zabytkowy, też XIX wieczny dworek, kiedyś szkoła podstawowa. Obok dworku rosną 2 ogromne jesiony Przemko i Miłko – pomniki przyrody.
Miejscowość docenili także fanatycy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – kompleks o dwudziestu siedmiu dołkach. Można tutaj na urlopie pograć sobie w golfa, czy rozpocząć przygodę z tym sportem – wykupując zajęcia z osobistym trenerem.
Baza noclegowa to nade wszystko gospodarstwa agroturystyczne oraz domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery w Kołczewie, lecz są w tym miejscu także apartamenty dla bardziej wymagających turystów. W otoczeniu okolicznych lasów odnajdziemy również campingi, pola namiotowe i domki w Kołczewie.
Wobec tego, poszukując wytchnienia od powszedniego hałasu miasta, decydując się na noclegi nad morzem można zastanowić się nad pobytem w Kołczewie.

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem