Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój Park ZdrojowyPolanica Zdrój to miasto uzdrowisko na Dolnym Śląsku. Historia Polanicy sięga XVI wieku jednak przełomowy w historii uzdrowiska był rok 1828 – gdy kupił je Józef Gromls. To on jako pierwszy pobudował drewniane łazienki oraz wybudował pierwszą pijalnię. Kolejny istotny okres to początki XX-tego wieku. Wybudowano wtedy Dom Zdrojowy, park i mniej więcej 50 nowych pensjonatów.

Dziś w Polanicy wspomaga się leczenie zwłaszcza chorób kardiologicznych oraz gastronomicznych. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Wielka Pieniawa, Zdrowie a także kilka sanatoriów, np Szarotka, Carmen lub Korab. W Zdrojowym Parku (powierzchnia ok 13 ha) można podziwiać rododendrony – kwitnące od maja, magnolie i kobierce kwiatów. W parku działa także inna atrakcja – barwna fontanna, a również Zakład Przyrodoleczniczy, Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód. Atrakcję, znajdującą się przy wyjściu z parku, stanowi również wykonana z betonu, w 1910 roku, rzeźba przedstawiająca polarnego niedźwiedzia. Stoi ona w miejscu gdzie doszedł skandynawski lodowiec w czasie ostatniego zlodowacenia.

Być może o tym nie wiemy, ale duża część z nas stosuje bogactwa Polanicy – jej źródła. To w tym miejscu wydobywa się, a potem butelkuje wodę znaną w całej Polsce – Staropolankę. Wydobywa się ją ze źródła Pieniawa Józef I i II. Będąc w Polanicy warto wybrać się do Góralki – Letniego Toru Saneczkowego. To stalowa rynna, po której zjeżdżający poruszają się na sankach, w których zamiast płóz są kółka. Inną ciekawostką może być wizyta w hucie szkła Barbara.

Szukając noclegu w Polanicy sprawdź ofertę TUTAJ

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem