Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Piechowice

Piechowice noclegi

Nazwa Piechowice pojawiła się po II Wojnie Światowej, gdy Dolny Śląsk znalazł się na obszarze Państwa Polskiego. Piechowice to miasteczko i jednocześnie gmina w powiecie Jelenia Góra. W granicach miejscowości znajdują się, niegdyś odrębne, wsie Pakoszów, Piastów, Michałowice i Górzyniec. Przeszłość Piechowic sięga XIII stulecia. Na tym terenie, na rzeczce Kamiennej, działał młyn wodny – dlatego też, w herbie Piechowic jest koło młyńskie. Następnie pojawiło się w Piechowicach tkactwo oraz szklarstwo, a również młyn papierniczy. W XIX wieku powstała, funkcjonująca do dzisiaj huta szkła – współcześnie Huta Szkła Julia.

Piechowice, mimo że nie tak znane niczym Szklarska Poręba albo Karpacz, są malowniczo położone – u podnóży gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad niewielką rzeczką Kamienną. To wspaniałe miejsce do turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej. Jest tu sporo tras rowerowych, a w okresie urlopowym z Jeleniej Góry kursują autobusy MZK przygotowane do przewozu rowerów.

Gmina Piechowice to znane, dużo bardziej aniżeli miasto – Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki lub karkonoski szczyt Wielki Szyszak (1509 metrów n.p.m.). Znajduje się tu również (Michałowice – www.michalowice.net.pl) Złoty Widok – próg skalny stanowiący punkt widokowy.

W miasteczku, przy ulicy Żymierskiego 12, warto zobaczyć 700 letniego Cisa, w Górzyńcu Rezerwat Krokusów (kwitną na początku maja), następnie na ulicy Sudeckiej znajduje się tunel wykuty w skale. Piechowice to także zabytkowy neoromański kościół i, wspomniana już wcześniej, Huta Julia.

Piechowice są poprawnie skomunikowane – biegnie przez nie DK nr 3 Jakuszyce – Świnoujście, działa kolej, oraz komunikacja autobusowa i miejska z Jeleniej Góry (linie nr 9, 13, 15). Piechowice to wspaniałe miasto na spędzenie wczasów, wakacji, urlopu bądź tylko długiego weekendu, i zimą i latem.

Polecamy serwis poświęcony Piechowicom: http://www.piechowice.com.pl

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem