Łukęcin noclegi, informacje, atrakcje, wczasy w Łukęcinie

Michałowice

Michałowice noclegiJeśli wierzyć legendzie, Michałowice powstały w XVII wieku – założone przez trzech braci Michałów. Byli to religijni uciekinierzy z Czech po wojnie trzydziestoletniej. W tamtym okresie, w Czechach, zaszła rekatolicyzacja i protestantom odbierano majątki i powierzano je osadnikom niemieckim. Wielu Czechów odnalazło wówczas schronienie w Karkonoszach.

Miejscowość jest położona u podnóża Karkonoszy, z zachwycającym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. Nieopodal znajdują się niższe grzbiety np Drewniak lub Grzybowiec. To wyśmienite miejsce wypadowe do turystyki po Karkonoszach – przykładowo na Wielki Szyszak idzie się trochę ponad 2 godziny. Tyle samo czasu zajmuje wędrówka do Zamku Chojnik lub schroniska pod Łabskim Szczytem.

Karkonosze są również przyjazne rowerzystom – wyznaczonych jest tu wiele tras, po jakich mogą się przemieszczać fanatycy dwóch kółek – nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Organizowane są w tej okolicy także zawody kolarstwa górskiego. Zimą oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają entuzjastów nart, zarówno biegowych jak i zjazdowych.

Michałowice to miejscowość artystów – mieszka tu i tworzy artysta malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel malarstwa metaforycznego i surrealizmu. Działają tutaj również dwa małe teatry Teatr Nasz i Teatr Cinema, grające kabarety i spektakle. Niedaleko stąd do Jeleniej Góry (około 14 km do centrum), Cieplic (ok 10 km), Szklarskiej Poręby (ok 7 km), Harrachova w Czechach (18 km) albo czeskiej Pragi (ok 130 km).

Polecamy serwis poświęcony Michałowicom: http://www.michalowice.net.pl

Polecamy:

Pokoje Gościnne OSKARŁukęcin Pokoje Gościnne Oskar

Pokoje nad Morzem

wczasy

Dziwnów serwis turystyczny

Dziwnów nad morzem

Rewal nad morzem

Rewal nad morzem